Górnicy rywalizowali na stoku

DSC 6888IV Mistrzostwa Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatowie w Slalomie Gigancie Kobiet i Mężczyzn oraz Snowboardzie Mężczyzn rozegrano na Górze Kamieńsk. Rywalizowało blisko 40 osób. 

Mistrzostwa w slalomie gigancie przyciągnęły miłośników białego szaleństwa, którzy pracują w bełchatowskiej kopalni. Na starcie stanęli tylko panowie, którzy rywalizowali w dwóch przejazdach. Liczył się czas lepszego z nich. Klasyfikację przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych dla narciarzy oraz open dla snowboardzistów.

DSC 6880

Mimo odwilży i momentami padającego deszczu udało się przeprowadzić slalom, dzięki dobremu przygotowaniu stoku. Choć pod koniec drugiego przejazdu zawodników, trasa była już wyjeżdżona, a zwłaszcza przy bramkach robiły się muldy. To wymagało dobrych umiejętności od zawodników, by poprawiać czasy uzyskane w pierwszym przejeździe.

W klasyfikacji najmłodszych narciarzy, do lat 40 najlepszy okazał się Kacper Kobylański, z czasem 45,82. Drugi był Tomasz Szczepaniak, a trzeci Szymon Papuga.

DSC 6829

Kategorię wiekową 41-50 lat, która była najsilniej obsadzona, wygrał Dariusz Łokuciejewski (47,73). Drugi był Dariusz Przybylski, a trzeci Jerzy Kończak.

W najstarszej kategorii, powyżej 50 lat o zwycięstwo rywalizowali bracia. Pierwszy był Janusz Ciechanowski, który uzyskał najlepszy czas zawodów spośród wszystkich - 45,42. Wygrał ze swoim bratem Leszkiem, a trzeci był Aleksander Komza.

Wśród snowboardzistów do rywalizacji stanęło tylko trzech zawodników, więc każdy mógł stanąć na podium. Najlepszy okazał się Damian Kałużny (1:01,82). Drugi był David Castaneda-Zając, a trzeci Rafał Gamrot.

DSC 7010

Nagrody najlepszym wręczał Marian Rainczuk, dyrektor bełchatowskiej kopalni.

To już kolejne zawody na narciarskim stoku pod Bełchatowem. Na początku lutego, podczas wojewódzkich mistrzostw „Family Cup”, szusowało blisko 150 osób. W zawodach wzięły udział całe rodziny, zarówno dzieci, jak i seniorzy. Były to eliminacje do XXII Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, których finał zaplanowano już 4 marca w Czarnej Górze.

Wyniki