Loża Szyderców: Łudzący problem z bliźniakami

logo podstawoweGdy problem jest z jednym zawodnikiem, to idzie temu jakoś zaradzić. Jednak gdy przybiera postać dwóch osobników, do tego łudząco do siebie podobnych, to wiedz że coś się dzieje. Przy Sportowej ostatnio głośno o duecie bliźniaków, którzy celują w Ekstraklasę, a ktoś każe za karę biegać im po trawnikach I ligi. Co za nonsens!

Czytaj więcej...

Loża Szyderców: Let's kick politics out of football

logo podstawoweGłośne pssyyyt rozległo się po całym samochodzie, gdy w drodze do Gliwic siedzący na tylnym siedzeniu kolega otworzył puszkę z... Harnasiem. Nim w ogóle zdążyliśmy zadać pytania jako to?, dlaczego?, co ty wyprawiasz? kolega pospieszył z wyjaśnieniami: No przecież dziś musimy kibicować Widzewowi, w jego rękach nasz los, to się przygotowałem...

Czytaj więcej...

Loża Szyderców: Bełchatowskie Ranczo

logo podstawoweJeden ze styczniowych weekendów. Późne popołudnie, słońce zdążyło już zajść, a miejskie lampy ponownie oświetlały ulice górniczego miasta. Wokół małego, czteroklatkowego bloku na jednym z bełchatowskich osiedli wiele śniegu. Ośnieżona jest nawet ławka, na której zwykli codziennie przesiadywać Kazik, Zdzisiek i Andrzej... - oddajemy Wam do lektury pierwszą w Nowym Roku "Lożę Szyderców". Wydaje nam się, że trójka naszych bohaterów już na stałe zagości w tym dziale. Jednak ostateczny głos w dużej mierze będzie należał do Was! Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Loża Szyderców: Niósł wilk razy kilka, wynieśli i wilka

logo podstawowe- Wraz ze wzbogaceniem zamieszanie rośnie - śpiewał swego czasu Firma. W PGE Skrze Bełchatów ostatnimi czasy zrobił się niezły galimatias, a pewne sprawy są dość mocno i dokładnie zamiatane pod dywan. A może ktoś pozazdrościł znajomym ze Sportowej? Tam fetor wyobywający się z szatni dość szybko uprzątnęli i teraz niby wszystko jest cacy oraz lśni na połysk.

Czytaj więcej...

Loża Szyderców: Poszukiwany Salomon, który poleje

logo podstawowePrzy Sportowej pustka. W kasie, na trybunach i w ligowym dorobku. Pewien biblizm głosi, że z pustego i Salomon nie naleje. Nalało i zalało, ale to we wtorek Stadion Narodowy. W Bełchatowie na razie nie zapowiada się by cokolwiek skapnęło, a problemów, które nagromadziły się w ostatnim czasie chyba i najmądrzejsze głowy świata tak szybko nie rozwiążą. Bo jak wyjaśnić fakt, że ktoś chce kontynuować myśl szkoleniową, gdy zespół okopuje się na dnie? Że ktoś w bezczelny sposób lekceważy szkoleniowców spóźniając się kilkukrotnie na trening? Że ktoś chce grać przeciwko trenerowi by wcisnąć na stołek swojego "trenejro"?

Czytaj więcej...

Loża Szyderców: Nie, nie, Skra nie jest jak FC Barcelona i długo nie będzie

logo podstawoweByć jak FC Barcelona - dziś to marzenie wielu. Wzorować się na katalońskim klubie zapragnęła także Skra Bełchatów. Podobnie jak słynna Barça, od nowego sezonu PGE Skra będzie prezentować na swoich koszulkach logo UNICEF. I na tym jakby podobieństwa się kończą.

Czytaj więcej...