Zakręcili się na pomoc dla Amelki

IS DSC 7093Ponad 2 tys. zł udało się zebrać podczas Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Piłkarze Dzieciom - Gramy dla Amelki", który odbył się w hali Powiatowego Centrum Sportu. Do tego dziesiątki kilogramów nakrętek od butelek, za która 14-letnia Amelia Fronc otrzyma pionizator do rehabilitacji.

W charytatywnym turnieju w sali ZSP nr 3 (PCS) wzięło udział osiem drużyn. Jedne odchodziły do zawodów śmiertelnie poważnie, inni na luzie. Najważniejszy był jednak szczytny cel. Zebrać nakrętki i pieniądze, za które będzie można kupić pionizator dla Amelki Fronc. 14-latka cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Cokolwiek to znaczy sprawia, że Amelka nie może chodzić, a rehabilitacyjne urządzenie pomogłoby jej po raz pierwszy zająć pozycję pionową.

IS DSC 7214

Od kilku miesięcy nakrętki od butelek, które zostaną sprzedane, a środki z nich pozyskane przeznaczone zostaną na pionizator dla Amelki, zbiera Centrum Kształcenia Praktycznego. Jak mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor CKP do zbierania nakrętek od butelek zachęcił ich sukces akcji zbierania nakrętek na matę rehabilitacyjną dla Mateusza Więcława. Włączyło się w nią wiele instytucji i osób indywidualnych. Wśród nich także GKS Bełchatów, który na sobotni turniej przekazał koszulkę ekstraklasową Kamila Wacławczyka, z podpisami drużyny oraz vouchery na mecze. Wylicytować można też było vouchery do siłowni.

Udało się zebrać 2 tys. zł, plus to co z licytacji oraz kilka worków nakrętek.

Na boisku najlepsza okazała się drużyna NSZZ Policjantów z Bełchatowa. Drugie miejsce w turnieju, gdzie rywalizowano systemem ligowym zajęli "Smakosze", a trzecie EBE Bełchatów. Pełna klasyfikacja przedstawia się tak:

1. NSZZ Policjantów w Bełchatowie
2. Smakosze
3. EBE Bełchatów
4. ESPN Bełchatów
5. Humax
6. Agatka
7. MOS Łękawa
8. ZZP Sempertrans