"Krzywy" - "United" 3:0

dsc 7673Marcin Krzywicki nie walnia tempa. W niedzielnym sparingu przeciwko Zjednoczonym Gmina Bełchatów "Krzywy" popisał się hatt-trickiem, a "Brunatni" wygrali 3:0. To przedostatni test PGE GKS przed startem rozgrywek 2. ligi.

Wczoraj PGE GKS bezbramkowo zremisował ze Zniczem Pruszków (więcej tutaj). Część kadry PGE GKS, która w tym spotkaniu nie wystąpiła, bądź zagrała mniej zmierzyła się w niedzielne wczesne popołudnie ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Dwukrotnie przekładany sparing w końcu mógł dojść do skutku, a zespoły spotkały się na sztucznym boisku za halą sportową.

dsc 7715

Bełchatowianie byli zespołem lepszym w przekroju całego spotkania, choć pierwsze 45 minut było jeszcze w miarę wyrównane. Groźniejsze akcje przeprowadzali jednak bełchatowianie. Raz nawet trafili do siatki, ale gol Daniela Ciechańskiego został anulowany, bo jedyny nowo sprowadzony zawodnik PGE GKS był na spalonym. Dobijał on strzał z dystansu Konrada Andrzejczaka, który trafił w poprzeczkę. Swoje okazje mieli też Dawid Dzięgielewski i testowany Mołdawianin Valeriu Tiron. Dla Zjednoczonych najbliżej trafienia był Andrzej Dolot, ale jego główka była minimalnie niecelna.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Krzywicki i dał prawdziwe show. Był aktywny, cofał się po piłkę, rozgrywał akcje, ale przede wszystkim strzelał gole. Najpierw strzałem z wolnego z około dwudziestu metrów zerwał pajęczynę w okienku bramki Wiktora Baranowskiego. To tylko uskrzydliło "Krzywego", który na 2:0 podwyższył po asyście Dawida Flaszki. Trzeci gol, to dwójkowa akcja Krzywicki (zaczął ją i skończył) i Dzięgielewski (wystawił piłkę "Krzywemu"). "Dzięgiel" zresztą także miał swoje szanse. W pierwszej połowie trafił w poprzeczkę, a chwilę przed asystą na 3:0 zmarnował sytuację sam na sam.

dsc 7624
Tak "Krzywy" strzela na 1:0

Trzeba przyznać, że "United" szukali okazji na honorowego gola. Najbliżej jednak byli po strzale z dystansu. Jak z armaty kropnął Daniel Dymek, ale świetnym refleksem popisał się Daniel Niźnik, który sparował piłkę na słupek, a ta przelatując wzdłuż linii bramkowej wyszła w pole.

Ostatecznie w swoim siódmym sparingu PGE GKS odniósł trzecie zwycięstwo. Dla podopiecznych Edwarda Cecota był to czwarty sparing tej zimy i druga porażka (wcześniej 3:0 z Rakowem Częstochowa, 0:1 z Termy Ner Poddębice, 4:1 z PGE GKS II).

PGE GKS Bełchatów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (0:0)
Gole: Marcin Krzywicki (53', 76', 86')

Skład PGE GKS: I połowa: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Damian Michalski (młodzieżowiec), Adrian Klepczyński, Krzysztof Michalak – Dawid Flaszka (młodzieżowiec), Marcin Ryszka (młodzieżowiec) – Konrad Andrzejczak, Tiron Valeriu (testowany), Dawid Dzięgielewski – Daniel Ciechański.
II połowa: Daniel Niźnik (młodzieżowiec) – Mikołaj Bociek (młodzieżowiec), Damian Michalski (młodzieżowiec), Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek – Dawid Flaszka (młodzieżowiec), Marcin Ryszka (młodzieżowiec) – Albin Maciejewski (młodzieżowiec), Konrad Andrzejczak (młodzieżowiec, 60' Przemysław Zdybowicz - młodzieżowiec), Dawid Dzięgielewski – Marcin Krzywicki.

Skład Zjednoczonych: Wiktor Baranowski - Bartosz Turniak (46' Kajdanek), Andrzej Dolot, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Wroński (46' Raś) - Daniel Nowaczyk (72' Niedzielski), Daniel Dymek – Mateusz Jakubiak, Konrad Niedzielski (46' Konecki), Dominik Cukiernik (46' zawodnik testowany) - Bartłomiej Madej.