Zimowa walka fanów GKS

gks logo22 drużyny rywalizowały w niedzielę w VII Zimowym Turnieju Kibiców GKS Bełchatów. Puchar za zwycięstwo po kilkugodzinnych zawodach wznieśli gracze MT'91, którzy pewnie pokonali w finale Binków I. Miejsce trzecie dla Przytorza. Runda wiosenna rozgrywek II ligi startuje za dwa tygodnie.

Ponad 700 osób przewinęło się w niedzielę przez halę KWB, na której rozegrano zimową edycję turnieju kibiców. Zgłoszone drużyny zostały podzielone na cztery grupy, gdzie grano systemem 'każdy z każdym'. Po krótkiej przerwie nastąpiła faza pucharowa, z której zwycięsko wyszli gracze MT'91.

W finale pokonali oni Binków I, choć w półfinale do ostatniej akcji remisowali 1:1 z Przytorzem. Bramka dająca awans ekipie MT'91 padła w ostatniej akcji meczu. Bój o brąz był bardzo jednostronny, ponieważ kibice z Przytorza aż 6:0 pokonali 333. Poza boiskową rywalizacją sprawdzono także siłę mięśni. Zawody przeciągania liny wygrali fani z Binkowa.

Letnią edycję zawodów organizatorzy - Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" i Ośrodek "Kibice Razem" GKS Bełchatów - zaplanowali w czerwcu. Będzie to turniej o zasięgu europejskim, będący zarazem częścia obchodów 40-lecia górniczego klubu.