Grają amatorsko

IS DSC 7093Kończą się sezony w amatorskich halowych rozgrywkach piłkarskich w Bełchatowie i Szczercowie. W Champions League w weekend wyłonią mistrza. W Bełchatowie blisko tytułu jest drużyna kopalni.

Cztery kolejki pozostały do końca rozgrywek Bełchatowskiej Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Liderem tabeli po 14 kolejkach jest drużyna KWB, choć górnicy mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Mecz ostatniej kolejki z EBE został przełożony na 9 marca. Wcześniej, 2 marca lider zagra ze Smakoszami. Będzie to już 15. kolejka. Zagrają w niej także Tom-Sprzęt z EBE, Czerwone Diabły z Wolą Mikorską, Tager z Red Bull Team oraz FC Walkower z Metanolem. Te spotkanie odbędą się dzień wcześniej, 1 marca wieczorem.

W ostatniej kolejce Smakosze pokonali 4:1 Wolę Mikorską. FC Walkower wygrał z Red Bullem 9:5, Tom Sprzęt przegrał z Metanolem 5:8, a Tager rozbił Czerwone Diabły 11:4.

IS DSC 7040

Niezwykle ciekawie zapowiada się natomiast sobotnia, ostatnia kolejka szczercowskiej Champions League. Zapadną w niej rozstrzygnięcia decydujące o mistrzostwie I i II ligi oraz kto zagra w barażu. O tytuł mistrzowski czwarty raz z rzędu walczą Pędzące Kombinerki. Plany pokrzyżować im może Torpedo Szczerców (w pierwszym meczu było 3:2 dla Torpedo). Obie drużyny mają na koncie po 34 punkty.

Ciekawie będzie też w II lidze. Na bezpośredni awans szanse mają Grube Lolo (lider II ligi z lepszym bezpośrednim bilansem) i Radosz, które mają tyle samo punktów. Lider gra z FC Lubiec, zaś Radosz z Drużyną Murzyna. Kto z tej dwójki uzyska gorszy bilans zagra baraż z przedostatnim zespołem I ligi. Obecnie jest to FC Łomot, który by marzyć o bezpiecznym miejscu musi pokonać Bud-Mar. W przypadku wygranej FC Łomot w barażu zagrają Niebezpiecznie Utalentowani, którzy w ostatniej kolejce pauzują i już swojego bilansu nie poprawią.

Podsumowanie ligi i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę o godz. 18.50 w hali przy Piłsudskiego.